Get Adobe Flash player

RADYO TURKAY
Yayın hayatına 2006 yılında başlayan Radyo Turkay 2007'den itibaren Göteborg'da tüzel kişilik olan Türk Evi lokalinde kendi studyosunu oluşturarak Göteborg ve çevresine FM 100.2 frekansi üzerinden belli bir politik görüş ve organa baglı olmaksızın evrensel basın ve yayın ilkeleri dogrultusunda ve basın etik kuralları çerçevesinde, Türkce yayın yapmaktadır. 2015 yili itibari ile Göteborg Diyanet camii bünyesinde yeni stüdyosunda yayinlarina devam etmektedir.
Radyo yayın ilkeleri ve proğramları radyo yönetimi tarafından tespit edilir. Dogacak yasal yükümlülükten ilgili yayın yönetmeni sorumlu kılınmıştır.

YAYIN AMAÇLARI:

Radyo Turkay'ın öncelikli misyonu; İsveç'te yaşamakta olan Türk azınlıga kendi dillerinde bilgi akışı saglamak, kültürel,sanatsal faliyetleri duyurmak ve bu faliyetlere katılımı saglamaktir.
Vatandaşlar arasındaki sosyal ve kültürel dayanışmayı geliştirmek ve güçlendirmek. İsveç'te yaşamakta olan Türk azınlıgın sorunlarını gündeme taşıyarak kamuoyu oluşturmaktir. Toplumsal konularda bilgi vermek ve toplumsal duyarlılıgı artırmaktir.

Çocuklar ve genclerin sorunlarını dile getirerek,onların asimile olmadan İsveç toplumuna entegre olmalarında kolaylaştırıcı bir rol oynamaktir.

Kadın sorunlarını gündeme taşıyarak kadınları toplumda daha etkin kılmak ve toplumsal hayata daha aktif sekilde katılımlarını saglamaktir.

Radyo Turkay; FM 100.2 frekansindan Cumartesi gunleri 4 saat canli yayin yapmaktadir. Radyomuz 24 saat internet üzerinden yayinini kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Radyo Turkay Göteborg ve cevresine yayin yapan yirmiyi askin radyo kanalinin cati örgütü olan MNF’in (Mångkulturella Närradio § Tv Förening) yönetimine farkli dönemlerde secilerek karar mekanizmasinda etkin olarak görev almis ve diger radyo kanallari ile iyi iliskiler kurmustur.

Dünya ve Türkiye gündemini okuyucularina yasitmak düsüncesinden hareket ederek radyomuzun Internet sayfasi sürekli güncellenen haber sitesi seklinde olusturulmus ve dinleyicinin müzik dinlerken gündemi takip etmesi ve bilinclenmesi amaclanmistir.Faruk Kirdis Tarafindan Kurulmusdur .

CANLI YAYIN

Canli Yayin


muslimsk sjukhus koordinator